Джокович свали Димитров от шампионския трон в Синсинати

Миналогодишният шампион Григор Димитров приключи в трети кръг участието си на Мастърса с награден фонд $6,335,970 в Синсинати, след като не успя да спечели двудневния сблъсък с Новак Джокович, отстъпвайки на сърбина с 6-2 3-6 4-6 след общо два часа и 19 минути игра на Централния корт.
    По този начин най-добрият ни тенисист напусна състезанието в Охайо с чек на стойност $70,925 и само 90 точки за световната ранглиста. Като шампион от 2017 г. българинът защитаваше общо 1,000 точки и тази ранна загуба ще доведе до спад с няколко позиции в ранглистата, където от понеделник ще се смъкне до №7 или №8 в зависимост от представянето на Новак до края на турнира.
    Вчера българинът започна перфектно срещата и с изключително стабилна игра не само спечели категорично откриващия сет, но след това успя да си осигури и пробив за 3-1 във втория. Григор обаче не успя да задържи това ниво до края на мача, а Джокович моментално се възползва от повечето неточности от страна на съперника му и спечели седем от следващите осем гейма преди двубоят да бе прекъснат при резултат 2-1 за сърбина в третия сет.
    При подновяването на играта през днешния ден бившият №1 успя да затвърди пробива си с лесен сервис гейма на нула и набързо поведе с 3-1. Димитров спря серията на противника си, а в осмия гейм дори си осигури шанс за рибрейк, но сърбинът се измъкна с добър сервис и все пак запази предимството си. Григор намали изоставането си за 4-5, но след това бившият №1 бе убедителен на собствен сервис и подпечата мястото си на четвъртфиналите.
    Сега за Димитров предстои седмица почивка, след което му предстои участие в последния турнир от Големия шлем за сезона - US Open. Там българинът ще има добра възможност да надгради от представянето си през изминалия сезон, когато отпадна още във втори кръг след загуба от Андрей Рубльов.