Дъжд прекъсна мача между Димитров и Джокович в Синсинати

Григор Димитров се изправи срещу Новак Джокович в третия кръг на Мастърса с награден фонд $6,335,970 в Синсинати, но лошите метеорологични условия в Охайо не позволиха на срещата да приключи и в крайна сметка ще двубоят бе прекъснат при резултат 2-6 6-3 2-1 в полза на сърбина и ще бъде доигран в петък.
    Организаторите поставиха продължението на мача между миналогодишния шампион и сърбина под №2 на Централния корт в петък. Програмата ще започне от 18:00 ч. българско време с двубоя между Халеп и Барти, а веднага след неговия край Димитров и Джокович ще се завърнат отново на корта.
    Днешната среща започна с два бързи гейма за сервиращите, но при 1-1 българинът успя да притисне бившия №1, достигна до шанс за пробив и моментално се възползва от него. Григор безпроблемно затвърди брейка, печелейки следващото си подаване на 15 и увеличи преднината си до 3-1 гейма.
    Стигна се до 4-2, когато Димитров изигра нов чудесен гейм и не само успя отново да спечели сервис гейма на противника си, но този път дори не му даде точка. В крайна сметка българинът запази самообладание и успешно затвори сета в своя полза след само половин час игра на Централния корт.
    Втората част отново стартира с два бързи гейма за сервиращите, а при 1-1 миналогодишният шампион за пореден път постави под напрежение Джокович и се добра до нов брейкпойнт. Новак успя да го отрази, но малко по-късно допусна двойна грешка и предостави още един шанс на Димитров, който този път бе безгрешен.
    В следващия гейм Григор допусна изоставане от 0-30, но в тези моменти остана изключително концентриран и все пак не позволи на сърбина да достигне до шансове за пробив, затвърждавайки за 3-1. Два гейма по-късно обаче бившият №1 все пак си осигури два брейкпойнта и макар Димитров да ги отрази, малко по-късно българинът предаде гейма си с двойна грешка и неприятна неточност от смаш.
    За съжаление в следващите няколко минути Григор не успя да повиши отново нивото на играта си, непредизвиканите грешки се увеличиха и това позволи на Джокович не само да поведе в резултата, но да достигне до още един пробив и след пет поредни гейма да вкара мача в решителен трети сет.
    Точно в този момент над кортовете в Синсинати отново заваля и двубоят трябваше да бъде прекъснат. Малко по-късно двамата отново подновиха сблъсъка си и с бърз сервис гейм на нула Григор спря серията на съперника си, но Джокович също задържа подаванието си, след което отново проби за 2-1 преди дъждът отново да се появи и да отложи срещата за петък.