Григор сломи Зверев и си осигури сблъсък с Джокович в Синсинати

Григор Димитров започна с победа участието си на Мастърса с награден фонд $6,335,970 в Синсинати. Миналогодишният шампион почиваше на старта, а в двубой от втори кръг съумя да пречупи съпротивата на Миша Зверев, надигравайки го със 7-6(5) 7-5 след час и 39 минути игра.
    За българина това бе четвърта победа от четири изиграни мача с германеца, а този успех му донесе чек на стойност $70,925 и 90 точки за световната ранглиста. Григор обаче няма да прибави нови към актива си, тъй като защитава общо 1000 точки от триумфа си през 2017 г.
    Сега за Димитров предстои сериозно препятствие в лицето на шампиона от Уимбълдън - Новак Джокович, който се наложи с 4-6 6-2 6-1 над Адриан Манарино. Това ще бъде техния девети сблъсък на ниво АТР, като до момента бившият №1 има сериозен аванс от 7-1 победи.
    Началото на днешната среща бе забавено поради лошите метеорологични условия в Синсинати, а двубоят стартира по възможно най-лошия начин за миналогодишния шампион, който допусна ранен пробив и набързо изостана с 0-2 гейма.
    Германецът запази предимството си до 3-2, но в шестия гейм бе притиснат до стената от Димитров и макар да спаси цели четири шанса за рибрейк, при петата си възможност българинът не сгреши и успя да възстанови равенството. Нататък и двамата печелеха подаванията си без особени затруднения и логично се стигна до тайбрек.
    В него Зверев успя да реализира ранен минибрейк след двойна грешка на българина, но отговорът на Григор бе моментален и след четири поредни точки той вече водеше с 4-1. Германецът не се предаде и все пак изравни резултата, но при 5-4 първата ни ракета достигна до нов минипробив и материализира втория си сетпойнт.
    Във втората част Димитров бе стабилен в собствените си подавания, а при 3-3 си осигури два шанса за пробив, но Зверев съумя да се измъкне. Стигна се до 5-5, когато се отвори нова възможност пред българина, който този път не се поколеба и моментално се възползва, а след това успешно затвори мача на собствен сервис.