Димитров напусна "Rogers Cup" след тежка загуба от Андерсън

Григор Димитров приключи участието си на Мастърса с награден фонд $5,939,970 в Торонто, след като в двубой от четвъртфиналите не успя да се противопостави на поставения под №4 Кевин Андерсън, отстъпвайки на южноафриканеца с 2-6 2-6 след само 66 минути игра на Централния корт.
    Все пак с достигането си до тази фаза на турнира българинът си осигури чек на стойност $128,050 и 180 точки за световната ранглиста, с които в понеделник активът му ще набъбне до общо 4,700 точки. През следващата седмица обаче Григор има да защитава цели 1000 точки от триумфа си в Синсинати през изминалия сезон.
    Днешната среща започна с няколко оспорвани гейма за сервиращите, но при 2-2 българинът допусна изоставане от 0-40 и предостави три поредни брейкпойнта на Андерсън. Григор неутрализира първите две, но южноафриканецът се възползва от третата след печеливш ретур.
    Световният №6 безпроблемно затвърди пробива си, а серията му далеч не спря до тук, след като при 2-4 българинът изпусна аванс от 40-15 и не само допусна да се стигне до нов брейкпойнт, но моментално предаде гейма си с двойна грешка. В осмия гейм Андерсън не допусна спад при собствен сервис и успешно затвори сета в своя полза.
    За съжаление ситуацията на корта не се промени в началото на втората част и Димитров загуби за трети пореден път подаването си, този път след четири непредизвикани грешки. Кевин отново затвърди безпроблемно пробива си за 2-0, увеличавайки серията си до общо седем поредни гейма.
    Григор стабилизира сервиса си и не загуби дори точка в следващите си две подавания, но при 2-4 с двойна грешка предостави пореден шанс за пробив на съперника си. Добър начален удар доведе резултата до дюс, но Андерсън си осигури още един брейкпойнт, този път не сгреши и при 5-2 не даде дори точка на съперника си, сервирайки за място на полуфиналите.