Успешен старт за Димитров и Гофен в турнира на двойки в Торонто

Григор Димитров и Давид Гофен си осигуриха място на осминафиналите в турнира на двойки в Торонто, след като по-рано днес постигнаха чиста победа над френското дуо Лука Пуи и Жереми Шарди, надигравайки ги със 7-6(5) 6-4 след час и 23 минути игра.
    За българо-белгийският тандем това бе общо трета победа от три изиграни мача заедно, а тя им донесе общ чек на стойност $20,590 и по 90 точки за ранглистата на двойки.
    Припомняме ви, че Григор и Давид си партнираха и на Мастърса в Монте Карло, където постигнаха два успеха по пътя си към четвъртфиналите, но се отказаха преди мача им с Мате Павич и Оливер Марах. Именно хърватско-австрийският тандем ги очаква и в следващия кръг в Торонто.
    Днешният двубой стартира с леко предимство за Пуи и Шарди, които имаха шанс за пробив още в откриващия гейм и макар да не се възползваха от него, малко по-късно французите все пак пробиха и си осигуриха аванс от 3-1 гейма.
    Отговорът на Димитров и Гофен не закъсня и двамата набързо се върнаха в резултата, печелейки следващите три гейма, като при 4-3 дори получиха възможност за нов пробив. Французите все пак изравниха, след което от своя страна имаха цели четири брейкпойнта, но до нов пробив така и не се стигна.
    В крайна сметка откриващият сет трябваше да приключи с тайбрек, в който двата тандема си размениха по един минипробив на старта, но след това французите поведоха с 5-2 точки. Димитров и Гофен обаче не се предадоха и след серия от пет поредни точки успяха да измъкнат откриващата част.
    Точно в този момент над кортовете в Торонто отново заваля и мачът трябваше да бъде прекъснат. При подновяването на играта Григор и Давид отразиха два шанса за ранен пробив, след което от своя страна постигнаха такъв и поведоха с 3-1 гейма във втория сет.
    Българо-белгийското дуо си осигури шанс за още един пробив, но този път французите се измъкнаха. В следващите няколко гейма Пуи и Шарди имаха общо шест възможности за рибрейк, но Димитров и Гофен не се пречупиха и запазиха предимството си до края, затваряйки мача след 6-4 във втората част.
    Междувременно стана ясен и следващият съперник на българина в турнира на сингъл, след като Франсис Тиафо се наложи със 7-6(4) 4-6 6-1 над представителя на домакините Милош Раонич. Американецът е на 20 години и в момента се намира под №41 в ранглистата, а това ще бъде първи мач помежду им.
    Димитров и Тиафо ще открият програмата на Централния корт в четвъртък, като мачът им ще започне от 18:00 ч. българско време. Малко по-късно Григор ще трябва да излезе отново за корта и за втория си мач на двойки, който ще се проведе на корт №1.