Димитров взе труден, но сладък реванш срещу Вердаско в Торонто

Григор Димитров започна с трудна победа участието си на Мастърса с награден фонд $5,939,970 в Торонто, след като успя да вземе реванш от Фернандо Вердаско, надигравайки го с 4-6 6-2 7-6(5) в двубой, който бе прекъснат от дъжд в продължение на няколко часа и приключи в 23:35 ч. местно време.
    Благодарение на тази победа българинът си осигури чек на стойност $66,490 и защити спечелените 90 точки от миналогодишното издание на "Rogers Cup". В опит за трети път в кариерата си да достигне до четвъртфиналите в Торонто, Димитров очаква победителя от мача между Милош Раонич и Франсес Тиафо.
    Българинът откри колебливо днешната среща, започвайки с двойна грешка, след което допусна да се стигне до ранен шанс за пробив пред испанеца, а той моментално се възползва и поведе с 1-0. Още в следващия гейм Григор имаше две възможности да изравни набързо резултата, но в тези моменти Вердаско не се пречупи и в крайна сметка затвърди пробива си.
    Димитров не срещна проблеми във второто си подаване и намали за 1-2, след което отново си осигури шанс за рибрейк, но и тук испанецът успя да се измъкне. Нататък резултатът вървеше гейм за гейм, а Григор не получи нова възможност да се върне отново в резултата и след 40 минути игра испанецът поведе със сет аванс.
    Във втората част българинът продължи да бъде стабилен в собствените си подавания, а при 2-1 успя да материализира своя четвърди брейкпойнт от началото на мача и пое контрола върху случващото се на корта. Малко по-късно, при 5-2, Димитров получи още един шанс за пробив, който този път бе с цената на сетпойнт, отново се възползва и вкара мача в решителен трети сет.
    Там битката продължи с пълни сили, а Григор трябваше да премине през два тежки сервис гейма, в които отрази цели четири брейкпойнта. Стигна се до 4-4, когато над кортовете в Торонто заваля силен дъжд и мачът трябваше да бъде прекъснат. След няколко часа Димитров и Вердаско все пак получиха възможност да довършат срещата и играта бе подновена около 23:00 ч. местно време.
    Макар да трябваше да премина през няколко дюса, Димитров все пак спечели подаването си и отново поведе в резултата. В следващия гейм българинът успя да достигне до мачпойнт при 30-40, но не успя да затвори двубоя в своя полза и испанецът все пак задържа сервис гейма си за 5-5.
    С убедителен гейм на нула Григор отново принуди съперника си да сервира за оставането си в мача, но Вердаско също се справи и се стигна до решителен тайбрек. Българинът допусна ранен минибрейк, но с чудесен уинър от бекхенд набързо изравни за 1-1. Малко по-късно двамата си размениха по още един минипробив, но Димитров достигна до нови два мачпойнта при 6-4 и измъкна втория с маратонско разиграване от 35 удара, затваряйки мача в своя полза.