Григор Димитров започва срещу Вердаско или Гойовчик в Торонто

През следващата седмица Григор Димитров ще се завърне отново на корта за участието си на Мастърса с награден фонд $5,939,970 в Торонто. Българинът е поставен под №5 в основната схема и ще почива на старта, а в двубой от втори кръг ще се изправи срещу победителя от мача между Фернандо Вердаско и Петер Гойовчик.
    До този момент Григор никога не се е изправял срещу германеца, който се намира под №44 в световната ранглиста. С Вердаско обаче има цели пет изиграни мача и засега изостава с 2-3 победи в преките им сблъсъци, а две от загубите му срещу испанеца бяха по-рано през този сезон - в Индиън Уелс и Ролан Гарос.
    Ако Димитров успее да се завърне отново на победния път и преодолее първия си противник на "Rogers Cup", ще защити спечелените 90 точки от миналогодишното издание на турнира и в спор за място на четвъртфиналите би срещнал един измежду Гофен, Раонич, Тиафо и Чекинато.
    При положение, че успее за трети път в кариерата си да достигне до четвъртфиналите в Торонто, то там българинът може да се изправи срещу Роберто Баутиста Агут или финалиста от Уимбълдън - Кевин Андерсън. Сред евентуалните му противници на полуфиналите пък се отразяват имената на играчи като Зверев, Джокович и Тийм.
    Григор Димитров ще се включи и в състезанието на двойки, където негов партньор ще бъде Давид Гофен, а жребият отреди техни съперници на старта да бъдат Доминик Тийм и Диего Шварцман.