Димитров загуби в престрелката с Раонич на старта в Мадрид

Григор Димитров приключи още на старта участието си на Мастърса с награден фонд 7,190,930 евро в Мадрид, където почиваше в първи кръг, а във втори не успя да преодолее съпротивата на Милош Раонич, отстъпвайки на канадеца с 5-7 6-3 3-6 след два часа здрава битка.
    През изминалия сезон първата ни ракета успя да достигне до осминафиналите на "Mutua Madrid Open" и ще загуби спечелените от тогава 90 точки за световната ранглиста. Това може и да доведе до нов спад в класацията на АТР, тъй като българинът може да бъде задминат от Хуан Мартин дел Потро при положение, че аржентинецът достигне до финала.
    Още от самото начало на днешната среща се оправдаха предварителните очаквания за бързи геймове в полза на сервиращите. Резултатът вървеше гейм за гейм, за да се стигне до 2-2, когато Григор направи три поредни грешки и набързо изостана с 0-40, но все пак стабилизира началния си удар и успя да измъкне подаването си.
    Нататък доминацията на сервиращите продължи с пълни сили, а едва в осмия гейм Димитров съумя да спечели първата си точка от ретур. При 5-5 обаче двойна грешка на българина предостави нови два шанса пред Раонич и макар да неутрализира първия, при втория канадецът не сгреши и след това не трепна, сервирайки за първия сет.
    Григор все пак дочака своя момент и той дойде при 2-1 във втората част, когато за първи път от началото на мача успя да достигне до шансове за пробив и моментално реализира още първия от тях. Нататък Димитров трябваше да премине през три трудни сервис гейма, и дори неутрализира две възможности за рибрейк при 4-2, но все пак не се пречупи и запази преднината си до края, вкарвайки мача в решителен трети сет.
    Там битката продължи с пълни сили и сервиращите печелеха спокойно собствените си подавания до 3-3. Тогава Григор се добра до нов брейкпойнт при 30-40, но в този момент сервисът на Раонич отново заработи на пълни обороти и с три бързи точки канадецът отново излезе напред в резултата.
    Още в следващия гейм ролите се размениха и този път световният №24 получи шанс за пробив, който набързо бе отразен. В този момент обаче последва двойна грешка от ракетата на Димитров и при втората си възможност Раонич не сгреши, след което успешно затвори мача в своя полза.
    Следващият турнир, на който Григор Димитров е подал заявка за участие, е започващият след седмица Мастърс с награден фонд 5,444,985 евро в Рим, където през изминалия сезон отпадна още на старта след поражение от Хуан Мартин дел Потро.
08 Май 2018 г. | 23:18 ч.

Приятели: TennisMall.bg