Димитров допусна трета поредна загуба на клей от Кареньо Буста

Григор Димитров приключи участието си на турнира с награден фонд 2,794,220 евро в Барселона, след като през днешния ден не успя да преодолее съпротивата на Пабло Кареньо Буста и в крайна сметка отстъпи на представителя на домакините с 3-6 6-7(4) след час и 37 минути игра.
    От самото начало на мача българинът срещаше сериозни затруднения на собствен сервис и още в откриващия гейм допусна изоставане от 0-40. Григор неутрализира и трите брейкпойнта, но последва двойна грешка, с която предостави нов шанс на испанеца, а този път Кареньо Буста не сгреши.
    Все пак Димитров съумя да реализира моментален рибрейк, възползвайки се от втората си възможност, а след бърз сервис гейм вече водеше с 2-1. Проблемите за българина обаче не спряха до тук и при 2-2 той отново допусна пробив, след което отново изравни резултата още в следващия гейм.
    Кареньо Буста обаче продължи да поставя под напрежение съперника си и си гарантира нов пробив аванс, след което този път успя да го затвърди. При 3-5 Григор сервираше за оставането си в сета, но така и не съумя да намали броя на непредизвиканите си грешки и в крайна сметка сетът приключи с поредния пробив в полза на испанеца.
    Във втората част българинът успя да стабилизира играта на собствен сервис и не срещаше особени затруднения в своите подавания, а при 1-1 дори достигна до два шанса за пробив, но не успя да се възползва о тях и Кареньо Буста все пак задържа.
    Нататък и двамата рядко губеха повече от точка при собствен начален удар и напълно очаквано се стигна до тайбрек. Там испанецът набързо поведе с 2-0 след уинър от бекхенд, Григор върна минипробива малко по-късно, но веднага загуби и двете точки на свой сервис и при 6-3 Кареньо Буста разполагаше с три мачпойна. Българинът успя да спаси първия, но при втория изкара удара си в аут и записа своята трета поредна загуба от испанеца на клей.
    Сега за Григор Дримитров предсрои седмица почивка, след което ще вземе участие на Мастърса с награден фонд 7,190,930 евро в Мадрид. През изминалия сезон българинът записа две победи по пътя си към осминафиналите, където беше спрян от Доминик Тийм, а сега ще има да защитава 90 точки.
27 Април 2018 г. | 17:09 ч.

Приятели: TennisMall.bg