Неубедителен Димитров не спечели дори сет срещу Шарди в Маями

Григор Димитров приключи рано-рано участието си и на Мастърса с награден фонд $8,909,960 в Маями, след като в двубой от трети кръг на основната схема не успя да спечели дори сет срещу французина Жереми Шарди, отстъпвайки на световния №90 с 4-6 4-6 след час и 24 минути игра.
    Срещата започна с няколко бързи гейма за сервиращите, за да се стигне до 2-2, когато Шарди откри подаването си с две двойни грешки, а малко по-късно чудесен уинър от ретур осигури на българина шанс за ранен пробив. Французинът обаче набързо отрази опасността и след три поредни точки поведе с 3-2.
    При 3-4 грешките в играта на Димитров се увеличиха и това доведе до оспорван гейм, в който на цели три пъти бе изправен пред възможности за пробив, но все пак успя да се измъкне. Два гейма по-късно обаче последна нова поредица от неточности за Григор, който предаде откриващия сет, допускайки пробив на 15.
    Ситуацията на корта не се промени особено и във втората част, където Димитров продължаваше да не намира никакъв отговор срещу началния удар на съперника си и рядко печелеше точки при ретур. В същото време Шарди успя да го притисне при резултат 2-2 и си осигури нови два шанса за пробив, но Григор все пак задържа.
    Нататък резултатът продължи гейм за гейм, за да се стигне до 4-5, когато българинът трябваше да сервира за останаването си в мача. Димитров набързо поведе с 30-0, но след това последваха няколко неточности, които позволиха на Шарди да достигне до мачпойнт и той моментално го реализира с уинър от форхенд.
    Българинът напуска турнира с чек на стойност $47,170 от наградния фонд и 45 точки за световната ранглиста. Григор ще се завърне отново на корта след три седмици за участието си на Мастърса в Монте Карло, където по традиция ще открие сезона на червени кортове.
26 Март 2018 г. | 02:10 ч.