Димитров и Дел Потро отпаднаха още на старта при двойките

Григор Димитров и Хуан Мартин дел Потро напуснаха още в първи кръг състезанието на двойки в турнира с награден фонд $8,909,960 в Индиън Уелс, след като през днешния ден не успяха да се противопоставят на испанското дуо Фелисиано Лопес и Марк Лопес, отстъпвайки с 4-6 2-6 след час и 9 минути игра.
    Срещата започна с няколко спокойни гейма за сервиращите, за да се стигне до 2-2, когато българинът допусна две двойни грешки и последва пробив за шампионите от Ролан Гарос 2016.
    Проблемите за Димитров и Дел Потро обаче не спряна до тук и двамата трябваше да отразяват брейкпойнти и в следващите си две подавания. При 4-5 българо-аржентинското дуо от своя страна имаше три шанса за рибрейк, но не успяха да се възползват и испанците успешно затвориха сета в своя полза.
    Втората част също започна с предимство за Лопес/Лопес, които набързо поведоха с 0-40 на ретур и макар Димитров и Дел Потро да отразиха три брейкпойнта, испанците все пак взеха решителната точка и отново излязоха напред в резултата.
    Няколко гейма по-късно българинът и аржентинецът имаха две възможности за рибрейк, но отново не се въползваха, а след това Дел Потро допусна две двойни грешки и последва още един пробив за съперниците им. При 1-5 двамата неутрализираха два мачпойнта, но в следващия гейм испанците не сгрешиха, сервирайки за крайната победа.
    Утре Григор Димитров ще започне участието си в надпреварата на сингъл, където почиваше на старта, а във втори кръг ще срещне Фернандо Вердаско. Мачът им е четвърти в програмата на Централния корт и се очаква да започне около 03:00-04:00 ч. сутринта българско време.