Григор Димитров започна сезон 2018 с победа на двойки в Бризбън

Григор Димитров откри с победа новия сезон, след като заедно с Райън Харисън се класираха за четвъртфиналите на двойки на турнира с награден фонд $528,910 в Бризбън. Българинът и неговият партньор сториха това след успех с 6-3 1-6 [10-5] над представителите на домакините Лейтън Хюит и Джордън Томпсън.
    С този успех двамата си осигуриха по 45 точки за световната ранглиста на двойки и чек на стойност $4,140, а в спор за място на финалите ще срещнат още един австралийски дует в лицето на Ник Кирьос и Мат Рийд, които отстраниха четвъртите поставени Даниел/Инглот. Мачът е последен в програмата на корт №1 и ще започне в сряда около 10:00-11:00 часа българско време.
    Днешната среща стартира с труден гейм за Димитров и Харисън, които на два пъти бяха изправени пред опасността да загубят подаването си, но все пак не се пречупиха. Нещо повече - още в следващия гейм двамата също се добраха до шанс за пробив, който моментално реализираха и малко по-късно вече водеха с 3-0.
    В четвъртия гейм се стигна до решителна точка, което предостави възможността за още един брейк в полза на българо-американското дуо. Хюит и Томпсън все пак взеха първия си гейм, но до края на откриващата част не намериха сили да се върнат отново в резултата и сетът приключи с 6-3 в полза на Димитров/Харисън.
    Във втората част ролите се размениха и представителите на домакините бяха двойката, която доминираше на корта. Още във втория гейм Хюит и Томпсън изпуснаха три поредни брейкпойнта и позволиха на българо-американското дуо да изравни за 1-1, но оттук нататък двамата спечелиха следващите пет поредни гейма и вкараха мача в решителен шампионски тайбрек.
    Там Хюит и Томпсън успяха да реализират бърз минибрейк за 1-0, но Григор и Райън не само изравниха моментално резултата, но спечелиха следващите четири поредни точки. Още два минибрейка доведоха до 9-3 в полза на българо-американския тандем, който изпусна два мачпойнта, но при третата си възможност не изпусна шанса да затвори мача в своя полза.
    Междувременно стана ясно и името на първият съперник на Григор Димитров в турнира на сингъл. Това ще бъде представителят на домакините Джон Милман, който днес се наложи със 7-6(4) 6-0 над Питър Полански. Австралиецът е на 28 години, в момента се намира под №128 в ранглистата и е спечелил единствения си мач срещу Григор до момента - 6-3 6-4 в квалификациите на чалънджър в Нотингам през далечната 2010 г.