Успешен старт за Григор Димитров на Мастърса в Париж

Григор Димитров започна с победа участието си на Мастърса с награден фонд 4,273,775 евро в Париж. Българинът, който е поставен под №6 в основната схема, почиваше на старта, а в двубой от втори кръг се справи с представителя на домакините Ришар Гаске, надигравайки го с 6-4 6-4 след час и 22 минути игра на Централния корт.
    Благодарение на днешната си победа той си осигури чек на стойност 55,610 евро и защити спечелените 90 точки от миналогодишното издание на турнира. В опит за първи път в кариерата си да достигне до четвъртфиналите в Париж, Григор ще се изправи срещу финалиста от 2016 г. Джон Изнър.
    Това ще бъде трети двубой между двамата, които до момента са си разменили по една победа. През 2015-а американецът успя да отстрани Димитров със 7-6(2) 6-2 на Мастърса в Маями, но през настоящия сезон Григор успя да вземе реванш със 7-6(4) 7-6(10) по пътя към финала в Синсинати.
    Днешният двубой започна със сериозно предимство на сервиращите, които не срещаха почти никакви затруднения в собствените си подавания. Резултатът вървеше гейм за гейм, за да се стигне до 5-4, когато с мощен смач Григор си гарантира шанс за пробив с цената на сетпойнт, а след това моментално го материализира.
    Във втората част Димитров продължи да доминира на собствен сервис, а при 3-2 постави под сериозно напрежение своя съперник. Стигна се до маратонски гейм, в който българинът на цели четири пъти достигаше до възможност за пробив, но в крайна сметка звездата на домакините намери сили да се измъкне.
    Последваха нови три гейма в полза на сервиращите, за да се стигне до 5-4, когато французинът трябваше да сервира за оставане в мача. В този момент Григор отново притисна противника си и при 0-40 вече разполагаше с три поредни мачпойнта. Гаске неутрализира първите два, но при третия запрати форхенда си далеко в аут и допусна трета поредна загуба от Димитров.