Григор премина по навик през Куери, следва нов сблъсък с Надал

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на Мастърса с награден фонд $7,906,170 в Шанхай, след като през днешния ден успя да преодолее съпротивата на поставения под №10 в схемата Сам Куери, отстранявайки го с 6-3 7-6(3) след час и 20 минути игра на Централния корт.
    За българина това бе трета победа от три изиграни мача с американеца, а тя му донесе чек на стойност $142,660 и 180 точки за световната ранглистата. В спор за място на полуфиналите Григор ще се изправи срещу световния №1 Рафаел Надал за втори път в рамките на седмица, след като в събота испанецът се наложи с 6-3 4-6 6-1 на полуфиналите в Пекин.
    Днешният двубой започна с труден сервис гейм за Димитров, в който американецът успя да поведе с 15-40 и набързо си осигури два шанса за ранен пробив. Все пак българинът не се поддаде на напрежението и измъкна подаването си, а при 2-1 от своя страна достигна до брейкпойнт с чудесен форхенд по правата и моментално го реализира.
    Нататък резултатът вървеше гейм за гейм, като при 5-2 няколко грешки на американеца доведоха до изоставане от 0-40 и три поредни сетпойнта за Димитров. Куери намери начин да се измъкне, печелейки следващите пет разигравания, но в следващия гейм българинът не сгреши, сервирайки за първия сет.
    На старта на втория сет последва лек спад в концентрацията на Григор, който доведе до "традиционния" слаб сервис гейм и бърз пробив на нула за Куери. Все пак отговорът на българина бе моментален и с успешен лоб той си гарантира три поредни шанса за рибрейк още в следващия гейм, а още първият бе материализиран след грешка на американеца.
    Въпреки двата пробива на нула, нататък и двамата стабилизираха играта си на собствен сервис и не позволиха да се стигне до нови шансове за брейк. Това доведе до решителен тайбрек, в който Куери поведе с минипробив и 2-0, но от своя страна Григор спечели седем от следващите осем разигравания и се поздрави с крайната победа.