Григор Димитров с първа победа на двойки от началото на сезона

Григор Димитров и Хуан Мартин дел Потро започнаха с победа участието си на двойки на Мастърса с награден фонд $5,275,595 в Монреал, след като в двубой от първи кръг отстраниха с 6-3 6-2 тазгодишните шампиони от Ролан Гарос - Райън Харисън и Майкъл Винъс. За българина това бе и първи успех при дуетите за сезон 2017, при които до този момент имаше шест загуби.
    Благодарение на тази победа Димитров и Дел Потро си гарантираха чек на стойност $18,050 и по 90 точки за световната ранглиста, а в спор за място на четвърфиналите ще се изправят срещу носителите на 16 титли от Големия шлем - Боб и Майк Брайън, които са поставени под №4 в основната схема и почиваха на старта.
    Днешният двубой започна с предимство за Харисън и Винъс, които реализираха пробив още в откриващото подаване на съперниците си, а след това и го затвърдиха за 3-0, спасявайки два шанса за рибрейк. Шампионите от Ролан Гарос дори имаха две възможности за още един брейк, но този път Димитров и Дел Потро успяха да се измъкнат.
    Именно с този гейм започна и обрата за българо-аржентинското дуо, които набързо върнаха пробива за 2-3, след което и изравниха резултата. В прословутия седми гейм ръката на Винъс трепна и той предаде подаването си с две двойни грешки, а Димитров и Дел Потро изцяло поеха контрола върху случващото се на корта и не загубиха нов гейм до края на сета.
    И на старта на втората част Харисън и Винъс получиха няколко възможности за ранен пробив, но този път пропиляха и трите си брейкпойнта. Стигна се до 2-1, когато Димитров и Дел Потро за пореден път спечелиха подаването на съперниците си, а оттук нататък не им дадоха абсолютно никакви шансове за обрат и сложиха край на мача след по-малко от час игра.
    Григор ще започне участието си на сингъл в сряда, изправяйки се срещу Миша Зверев в двубой от втори кръг, който ще започне около около 21-21:30 ч. българско време. Малко по-късно Димитров ще изиграе и осминафиналния си мач на двойки, в който заедно с Дел Потро ще срещнат Боб и Майк Брайън.