Димитров пречупи Едмънд в три сета на старта във Вашингтон

Григор Димитров започна с трудна победа участието си на турнира с награден фонд $2,002,460 във Вашингтон. Българинът не успя да покаже най-доброто от себе си, вкарвайки 53% от първите си сервиси и допускайки 9 двойни грешки в мача, но въпреки това намери пътя към победата и се наложи над Кайл Едмънд със 7-5 4-6 6-3 след 2 часа и 21 минути на корта.
    С този успех първата ни ракета си осигури чек на стойност $23,160 и 45 точки за световната ранглиста, а в спор за място на четвъртфиналите ще се изправи срещу Данил Медведев, който отстрани Стийв Джонсън с 3-6 6-4 7-6(1). Това ще бъде втори мач помежду им, след като Димитров се наложи над руснака с 6-3 3-6 6-3 на тревата в Куинс преди около месец.
    Двубоят започна с бърз сервис гейм за Григор, който след това успя да достигне и до два шанса за пробив в подаването на съперника си, но Едмънд все пак задържа. В петия гейм ролите се размениха, като този път българинът изостана с 15-40 на собствен сервис, но с четири поредни точки Григор отново поведе в резултата.
    Нататък и двамата печелеха подаванията си без особени затруднения, за да се стигне до 5-5, когато Димитров отново бе притиснат до стената. Българинът обаче неутрализира три поредни брейкпойнта и измъкна подаването си, след което от своя страна проби и затвори сета в своя полза след 56 минути игра.
    Британецът обаче не се пречупи и при 1-1 наказа съперника си с няколко мощни форхенда и се възползва от втория си шанс за пробив. Малко по-късно при 2-3 Димитров притисна противника си в маратонски гейм, в който имаше цели четири възможности за рибрейк, но в крайна сметка не успя да се възползва и Едмънд запази предимството си до края.
    Битката продулжи с пълна сила и в решителния трети сет, където британецът отново получи шанс за пробив в третия гейм, но той бе неутрализиран от Григор с уинър от форхенд по диагонала. Българинът дочака своя момент и той дойде при 4-3, когато двойна грешка на Едмънд му осигури два шанса за пробив, а Димитров материализира още първия, след което затвори мача на собствен сервис.