Григор изпусна 5 мачбола и отстъпи в сблъсъка с Тийм в Мадрид

Григор Димитров приключи участието си на Мастърса с награден фонд 6,408,230 евро в Мадрид, след като в двубой от трети кръг не успя да подчини световния №9 Доминик Тийм. Българинът спечели откриващата част, след което водеше с пробив и във втория, и в третия сет, но допусна пълен обрат с 6-4 4-6 6-7(9), пропилявайки пет мачпойнта в решителния тайбрек.
    По този начин първата ни ракета напуска "Mutua Madrid Open" с чек на стойност 68,010 от наградния фонд и 90 точки за световната ранглиста, с които в понеделник по всяка вероятност ще се изкачи с едно място в класирането, измествайки Джо-Вилфрид Цонга от 11-ата позиция.
    Димитров започна колебливо днешната среща и отново допусна да се стигне до възможности за пробив още в откриващото си подаване. Българинът неутрализира първата опасност с мощен ас, но при втората ръката му трепна и предаде гейма си с двойна грешка. Тийм затвърди пробива си и поведе с 2-0, но отговорът на първата ни ракета не закъсня.
    В четвъртия гейм Димитров се справяше добре със сервиса на съперника си, след което изчака няколко грешки и набързо поведе с 0-40, а с втория си шанс успя да възстанови равенството. Последваха няколко спокойни гейма за сервиращите, за да се стигне до 4-3, когато изключителен лоб осигури на Григор шанс за нов пробив, но Тийм успя да се измъкне.
    Българинът набързо спечели следващото си подаване и принуди австриеца да сервира за оставането си в сета. Точно в този момент Григор отново притисна съперника си от ретур и го вкара в маратонски гейм, в който световният №9 неутрализира три сетпойнта, но при общо четвъртата си възможност Димитров не сгреши и поведе със сет аванс.
    Григор откри втората част с бърз гейм на нула, след което за пореден път постави под напрежение Тийм, достигайки до два шанса за пробив. Австриецът успя да се измъкне, след което при 1-2 неутрализира още един брейкпойнт, но в този момент българинът взриви публиката с изключителен минаващ удар и при втория си шанс не сгреши.
    И когато по всичко изглеждаше, че Димитров е поел изцяло контрола върху случващото се на корта, последва сериозен спад в играта му. Тийм не само реализира моментален рибрейк, но дори отново спечели подаването на българина и след четири поредни гейма вече водеше с 5-3, а малко по-късно не сгреши, сервирайки за вкарването на мача в трети сет.
    След кратък спор с главния съдия и отразена възможност за ранен брейк, Григор откри резултата в решителната част и изглежда отново възвърна хъса си за победа. Още в следващия гейм българинът наказа съперника си с пробив, който този път затвърди по категоричен начин без да даде дори точка на австриеца.
    Димитров запази аванса си до 4-2, когато отново допусна серия от неточности, довели до шанс пред Тийм да се върне в резултата, а той бе моментално реализиран с двойна грешка. До края и двамата задържаха подаванията си и се стигна до решителен пробив, в който Григор първи материализира минибрейк и при 6-3 точки разполагаше с три поредни мачпойнта.
    Тийм обаче отказа да се предаде и спечели следващите две разигравания на свой начален удар, след което неутрализира и третия мачпойнт. В следващите няколко минути и двамата пропуснаха по още два мачпойнта, за да се стигне до 9-10, когато Григор удари топката с рамката на ракетата и загуби срещата след 2 часа и 34 минути битка.
    Сега за Григор Димитров предстои участие на Мастърса с награден фонд 4,835,975 в Рим, където по всяка вероятност ще бъде поставен под №11 в основната схема, а кой ще бъде първият му противник в италианската столица ще научим в петък, когато ще се проведе церемонията по изтеглянето на жребия.
11 Май 2017 г. | 21:11 ч.

Приятели: TennisMall.bg